9 Nisan 2010 Cuma

Mutfak 3

Uzun bi ara oldu farkındayım. Ama mutfakta faaliyet yavaşta olsa devam etmekte neyse ki sıkıntılı zamanlarımdan inşallah sıyrıldım daha sık paylaşabilmek umuduyla başlıyorum. Mutfakta inşaat devam ederken iç yerleşimde planladığımdan farklı yerlere geldim. Ama bugün sizlere daha küçük detaylardan birşeyler göstermek istiyorum.Malzemeler:
1.sıra: Kırmızı çuku kapağı, metal taklidi yapan düğme, palstik bir halka ve takı malzemesi
2.sıra: Ataç,meşe palamudu ve su bazlı metal renkli boya
3.sıra: Yukarda bahsi geçen düğmenin altta kalan iliği, takı malz,somunŞimdi hep beraber "hopopop değiş tonton diyoruz" (ki kendileri en sevdiğim çizgi kahramanlardı)


Tamam sevdiğinizi umarak bir sihir daha (nasıda hava girdim dimi)

Malzemeler:
1.sıra: Süpriz yumurta, ataç ve bakır rengi su bazlı boya. Kendileri daha evel yapımını sunduğum ocağın kazanı olacak.
2.sıra: Turuncu renk fimo ve isimlerini dahi bilmediğim takı malzemeleri


Bu tür geri döşümleri minyatür aleminde bulmanız mümkündür.Gördükleriniz tamamen bana özgü değişimler olaki bi yerde izinsiz çalmalara rastlarsanız ellerine ellerine vurun:)Ben genellikle sıfırdan çalışmaktansa dönüşümleri daha çok seviyorum. Normalde farklı amaçla kullanılan bir maddeyi minyatürün içinde çok farklı bir boyutta kullanabilmek onu görebilmek zevkli geliyor.Lafın özü şudur herhalde;

BEN NE KADAR BÜYÜSEMDE DÜŞLERİM KÜÇÜK.


8 yorum:

 1. mutfağın bitmiş halini dört gözle bekliyorum :)

  YanıtlaSil
 2. bi yandan bitirmekle her ne kadar meşgulsemde bi tarafımda yahu bitiyor diye birşey oluşmaya başladı sankim yine yapamazmışım gibi. iyi mi

  YanıtlaSil
 3. ellerine sağlık kondorcugum heğsi birbirinden guzel. mutfakta eksik hiç bitmez ki:)) daha kimbilir neler yaratacaksın.. ben de sıfırdan var edilen bu tür çalışmaları çok seviyorum. bitmiş halini merakla bekliyorum.

  YanıtlaSil
 4. o süzgeç gibi küpe aparatı ve fimo ile kevgir de yapabilirsin:)Makarna yemeye geleceğiz yaa:))) ekmek somunu tahtası kazana ayrıca bayıldım:)

  YanıtlaSil
 5. fiamma var süzgeçim yaptım hatta dediğin gibi makarna pişirmeyi düşünüyorum içine.sağolsınız hepiniz:)

  YanıtlaSil
 6. çok güzeller ellerine sağlık
  işte aradığım blog
  aynı şekilde düşünüyorum minyatür konusunda eski malzemelerden yapmak daha zevkli bu yüzden evim nerdeyse çöp ev olacak zaten..
  ben minihobi.blogcudayım.10 mağrifete de üyeyim ama acemilik varya kimseyi ekleyemedim. sizi takip etmek istiyorum ama bloğuma ekleyemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
  internette o kadar taramama rağmen siz çıkmadınız hiç karşıma neyse bundan sonra izlerim artık sevgiler...

  YanıtlaSil
 7. o evdeki çöp durumu bende azalacak gibi değil.bu sıralar temizlikti, yıllık izindi,badana derken yavaşladı ama minyatür istediğim başladı yine inşallah hızlı bir dönüş umuyorum bu arada izle butonuna basınca yanılmıyorsam istediği oluyor bende tam bilmiyorum blog adetlerinin bende cahiliyim:(

  YanıtlaSil
 8. bunu buldum ))
  size de kolay gelsin
  işiniz çokmuş

  YanıtlaSil